Vinárstva.

Veramonte (Čile)

Skvelí reprezentanti medzinárodných odrôd ako Sauvignon blanc, Chardonnay či Cabernet sauvignon a možností, ktoré im Čile poskytuje. Chuťovo plné, výrazné a odrodovo typické vína z najlepších polôh v údoliach Casablanca a Colchagua. Vyniká najmä odroda Carmenere – zemité a korenisté víno, pýcha Čile a ľahký limetkový Sauvignon blanc.

www.veramonte.cl 

produkty

El Principal (Čile)

Vína zo starých pôvodných vinohradov, ktoré rozprávajú príbeh čílskej krajiny a bohatej histórie. Údolie Maipo Alto blízko Santiago de Chile sa nazýva aj „raj červených vín Nového sveta“, špeciálne odrôd Cabernet sauvignon, ktorá dodáva vínu pevnú štruktúru a Carmenere, ktorá obohatí kupáž o šťavnatosť a zamatový pocit na jazyku. Odporúčame piť pomalšie aby sa víno zľahka nadýchlo a mohla sa začať hra sladkých tanínov a podmanivých zmyslových vnemov.

www.elprincipal.cl

Frassinelli (Taliansko)

Rodinné vinárstvo súrodencov Gianlucu a Roberty Frassinelli sídli v magickej krajine južného slnka na predhorí Álp v regióne Benátsko (Veneto). Ich vína tiché aj šumivé potešia ľahkosťou, priateľskou povahou a pre región veľmi typickou vôňou kvetín a ovocnou chuťou. Víno ideálne ku gastronómii alebo ako elegantný spoločník priateľských posedení.

www.frassinelli.it

Valdellövo (Taliansko)

Moderné technológie, bohatá história a organický, k prírode šetrný prístup k vinohradom sú značkou rodinného vinárstva Valdellövo. Doménou je produkcia špičkového šumivého vína Prosecco superiore z regiónu Conegliano-Valdobbiadene, ktorému je talianskou vládou uznaná najvyššia známka kvality a chránené označenie pôvodu (D.O.C.G.). Ich prosecco je neformálnym a sviežim partnerom spoločnosti, ktorý zdvíha náladu svojou iskrivou kvetinovou vôňou a ovocnosťou v chuti. La dolce vita 🙂

www.valdellovo.it